Мектеп | «М.Мақатаев атындағы №47 жалпы орта мектебі»КММ | ||
Пәні | Эмоциялық интелект және сыни ойлау. | ||
Сыныбы 7«А» | Оқушылар саны:15 | ||
Мерзімі | 24.11.2021жыл | ||
Мұғалімнің аты-жөні | Ешимбетова Шолпан Сайлаубаевна. | ||
Тақырыбы | Эмоцияны шығарып, ішкі өзіңді іздеуге ұмтыл. | ||
Сабақтың мақсаты | Оқушыларға өз мүмкіндіктерін қалай тануға болатынын, ішкі тыныштық құндылығы арқылы түсіндіру. | ||
Міндеттері | 1. Білімділік: Оқушыларды жалқулықты қадағалай білуге үйрету.
2. Дамытушылық: Оқушылардың бойындағы байсалдылық қасиеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: Оқушыларды шыдамдылыққ тәрбиелеу. |
||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі Жағымды көңіл – күй 5 (минут) | «Хрустальная грусть» композициясы. Владимир Крайнов | Көздерін жұмып отырады.
Алған әсерлерімен бөліседі. |
«Хрустальная грусть» композициясы. |
Үй тапсырмасын тексеру 5 (минут) | Сұрақтар:
1. Еңбек адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар? 2. Еңбекқор деп қандай адамды айтамыз? 3. Өздерің қандай еңбекпен айналысқанды ұнатасыңдар? |
Оқушылаар сұрақтарға жауап береді. | Оқулық |
Позитивті мәлімдеме (дәйексөз) | Адамның жүзі де, киген киімі де, жаны да, ойлары да әсем болуы керек. А. П. Чехов. | Таныстырлым мазмұнды болды. | |
Оқиғаларды әңгімелеу (әңгімелесу) 10 (минут) | Тұзды су.
Бір кездері өз ісінің шеберлері шәкірттеріне бір кәсіпті үйретіп қана қоймай, оларға өмірлік сабақтар беріп, шын мәнінде ұстаз бола алатын. Осындай өмір ұстазы бола алған ұста болған екен. Жыл сайын ұстаның шәкірттері кәсіпті үйреніп өз істерін ашып табысты болатын. Бір күні ұстаның достарынан біреу ұлын ертіп келіп, ұстаға шәкірт етіп тастайды. Жаңа шәкірт ешбір нәрсеге көңілі толмайтын, жылаңқы біреу екен. Ағашқа жіберсең, қолдарына батқан шөгірді айтып қыңқылдайды. Бір жұмыспен қалаға шықса, қайтқанға дейін жолдың қандай жаман болғанын, күннің қандай ыстық болғанын, алушының қандай қырсық болғанын айтып, тағдырына зарлап қайтатын. Ұста қанша шағынданба десе де, шәкірт осы бір әдетін тастамайтын. Содан бір күні ұста шәкіртті тұз алуға жібереді. Бір уыс тұзды бір кесе суға салып жіберіп “осыны іш” дейді ұста. Шәкірт тұзды суды ұрттап, іше алмай түкіріп жібереді. Ұста “су қандай екен” деп сұрайды шәкіртінен. Шәкірт “өте тұзды!” дейді. Мұны естіген ұста “тұзды ал да, менімен жүр” дейді. Шәкірт тұзды алып, ұстаның артынан барады. Көлдің жағалауына келіп, ұста бір уыс тұзды алып көлге төгеді. Бұл жолы да шәкіртіне “көлдің суын ұртта да маған дәмі қандай болғанын айт” дейді ұста. Шәкірт көлдің суынан ішіп, “өте дәмді!” дейді. Ұста “тұздың дәмін сездің ба?” деп сұраса, шәкірті түк сезбегенін айтады. Сол кезде ұста шәкіртіне қарап былай дейді: Өмірдегі жайсыз жағдайлардың барлығы бір уыс тұз секілді. Егер сен бір кеседей ғана су болсаң, су ішкендегідей барлық ащылықты татып, өміріңе кері әсер етесің. Дискриптор: Еңбекқор деп қандай адамды айтамыз?
|
Таныстырылым мазмұнды болды. | Жеке жұмыс |
Жеке жұмыс. 15(минут) | «Жақсылық мәңгі ұмытылмайды»
Эссе жазудың дискрипторы: – 10 минут ішінде эссе жазу.(5 -10 сөйлем) 1. 2 – ден кем емес мысал келтіріледі. жалпы анализ. Саралау: Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады. 5 –10 сөйлем 2 – ден кем емес мысал келтіріледі. Қорытынды арқылы саралау жүргіземін. |
«Жақсылық мәңгі ұмытылмайды» эссе жазады.
|
Зиялы адамға адамға мінездеме беріп, портретін жасайды |
Үй тапсырмасы 5 (минут) | «Өмір сүрудің ең жақсы жолы» мәтінін оқып келу. | Мәтінінді оқып келу. | Оқушылар үйге тапсырманы жазып алады |
Сабақтың соңғы минуты 5 (минут) | Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. |